KONGRES INICJATYW EUROPY WSCHODNIEJ

Lublin
23 - 24 września 2019
Lubelskie Centrum Konferencyjne


Dla uczestników

NAJWAŻNIEJSZE TERMINY

30 lipca 2018 r. - zakończenie przesyłania zgłoszeń do Giełdy Grantodawców
20 sierpnia 2018 r. - zakończenie rejestracji osób potrzebujących wizy
14 września 2018 r. - zakończenie rejestracji wszystkich uczestników

MIEJSCE ORGANIZACJI KONGRESU

Kongres odbywać się będzie w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2 oraz w Centrum Spotkania Kultur przy Placu Teatralnym 1.

Lubelskie Centrum Konferencyjne to znajdujący się w centrum Lublina obiekt, który oferuje 11 nowoczesnych sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni i światowej klasy wyposażeniu. Największa sala wraz z foyer liczy 500 m2 i może pomieścić do 400 osób. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z pokojów Business Centre, przestronnego atrium czy tarasu widokowego znajdującego się na ostatniej kondygnacji budynku.

Wielofunkcyjny budynek Centrum Spotkania Kultur jest siedzibą instytucji kultury. Posiada 4 różnorodne sale widowiskowe (operową, kinową, kameralną i baletową) oraz kilka punktów gastronomicznych. Największa sala operowa mieści 1000 osób. Na dwupoziomowym, podziemnym parkingu znajduje się 247 miejsc.

Zaletą kompleksu budynków LCK i CSK jest nie tylko bliskość lotniska, dobre połączenia drogowe i kolejowe z Warszawy, ale także prestiżowa lokalizacja obiektów w centralnym punkcie miasta, w sąsiedztwie najstarszego miejskiego parku – Ogrodu Saskiego i zaledwie 10 minut od Starego Miasta.

Plan LCK do pobrania TUTAJ.

REJESTRACJA

Rejestracja na Kongres odbywa się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego on-line.
Formularz rejestracyjny aktywny będzie do dnia 14 września 2018 r. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zarejestrowanie się najpóźniej w tym dniu.

Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne.

WIZA

Zarejestrowanym w systemie uczestnikom, którzy w formularzu zgłosili potrzebę otrzymania wizy na czas trwania Kongresu, zapewniamy pomoc przy załatwieniu formalności, tj. wystawiamy zaproszenie oraz przekazujemy stosowne informacje do poszczególnych placówek dyplomatycznych RP. Szczegółowe dane niezbędne do starania się o wizę należy podać podczas procesu rejestracji uczestnictwa w Kongresie.

Osoby ubiegające się o zaproszenie wizowe proszone są o zarejestrowanie się najpóźniej do dnia 20 sierpnia 2018 r.

DOJAZD DO LUBLINA

Zachęcamy do skorzystania z Portu Lotniczego Lublin, który oferuje regularne połączenia Kijów-Żulany, Kijów-Boryspol, Chersoń, Charków, Sztokholm Skavsta, Oslo Sanderfjord, Glasgow, Dublin, Liverpool, Doncaster Sheffield, Londyn Luton, Londyn Stansted, Eindhoven, Monachium, Tel Awiw - Ben Gurion. Szczegółowy rozkład lotów dostępny jest na stronie lotniska.

Dostępne w Polsce połączenia kolejowe i autobusowe można sprawdzić pod następującymi adresami: rozkład jazdy PKP, e-podróżnik.

Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu uczestników.

Dojazd własnym samochodem - GPS: 51°14'50.6"N 22°32'57.6"E

W okolicy znajdują się 2 podziemne płatne parkingi - pod budynkami Lubelskiego Centrum Konferencyjnego (wjzad od ul. Grottgera) oraz Centrum Spotkania Kultur (wjazd od ul. Idziego Radziszewskiego). Stawki opłat są progersywne (każda kolejna godzina postoju jest droższa) i wynoszą średnio 3PLN/godz. Obszar wokół budynków LCK i CSK znajduje się w obrębie strefy płatnego parkowania.
Z uwagi jednak na ograniczone pojemności parkingów rekomendujemy przyjazd na Kongres środkami transportu publicznego.

PROPOZYCJE PROGRAMOWE

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej organizowany jest w procesie partycypacyjnym w związku z tym zachęcamy do zgłaszania propozycji dotyczących programu Kongresu. Propozycję prosimy przesyłać w formie wypełnionego FORMULARZA na adres kongres@lublin.eu, do 15 czerwca 2018 r., z dopiskiem w tytule maila: PROPOZYCJE PROGRAMOWE.

GIEŁDA GRANTODAWCÓW

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Giełdzie Grantodawców, która otworzy program tegorocznego Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej.
Proponujemy dynamiczną i swobodną formułę dzielenia się doświadczeniem metodą Word Café. Przedstawiciele zgłoszonych organizacji będą mieli udostępnione miejsce – stoliki, przy których będą mogli promować swoje działania i rozmawiać z zainteresowanymi uczestnikami Giełdy i Kongresu. Giełda będzie moderowana przez animatorów kultury i wolontariuszy.

Cele:

  • Zaprezentowanie dobrych praktyk i ciekawych inicjatyw
  • Zawarcie nowego partnerstwa
  • Zapoznanie się z możliwościami finansowania

Korzyści:

  • Kontakt z ekspertami różnych sektorów i środowisk
  • Bezpłatne konsultacje projektów
  • Szeroka promocja działań aktywnych organizacji

Warunkiem uczestnictwa w Giełdzie jest wypełnienie załączonego FORMULARZU i przesłanie zgłoszenia do 30 lipca 2018 r. na adres kongres@lublin.eu z dopiskiem w tytule GIEŁDA.
Uczestnictwo jest bezpłatne.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję